SMAJ22A-M3/61
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJ22A-M3/61
SMAJ22A-M3/61
Part Number
SMAJ22A-M3/61
Manufacturer
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AC
Data sheet
SMAJ22A-M3/61.pdf
Delivery Services
SMAJ22A-M3/61
Comments
    SMAJ22A-M3/61 Specifications
    SeriesTransZorb®
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AC (SMA)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)11.3A