SMAJ33CA-F1-0000HF
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJ33CA-F1-0000HF
SMAJ33CA-F1-0000HF
Part Number
SMAJ33CA-F1-0000HF
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC
Data sheet
SMAJ33CA-F1-0000HF.pdf
Delivery Services
SMAJ33CA-F1-0000HF
Comments
    SMAJ33CA-F1-0000HF Specifications
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AC (SMA)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)36.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp53.3V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)33V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)7.5A