SMAJ36CA-F1-0000HF
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJ36CA-F1-0000HF
SMAJ36CA-F1-0000HF
Part Number
SMAJ36CA-F1-0000HF
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AC
Data sheet
SMAJ36CA-F1-0000HF.pdf
Delivery Services
SMAJ36CA-F1-0000HF
Comments
    SMAJ36CA-F1-0000HF Specifications
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AC (SMA)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)40V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp58.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)36V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)6.88A