SMAJ45CA-13-F
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJ45CA-13-F
SMAJ45CA-13-F
Part Number
SMAJ45CA-13-F
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMA
Data sheet
SMAJ45CA-13-F.pdf
Delivery Services
SMAJ45CA-13-F
Comments
    SMAJ45CA-13-F Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)50V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp72.7V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.5A