SMAJ6.5A-F1-0000HF
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJ6.5A-F1-0000HF
SMAJ6.5A-F1-0000HF
Part Number
SMAJ6.5A-F1-0000HF
Description
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AC
Data sheet
SMAJ6.5A-F1-0000HF.pdf
Delivery Services
SMAJ6.5A-F1-0000HF
Comments
    SMAJ6.5A-F1-0000HF Specifications
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AC (SMA)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)7.22V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp11.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)6.5V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)35.71A