SMAJE110A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJE110A
SMAJE110A
Part Number
SMAJE110A
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC SMA
Data sheet
SMAJE110A.pdf
Delivery Services
SMAJE110A
Comments
    SMAJE110A Specifications
    SeriesSMAJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)122V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp177V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)110V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.3A