SMAJE11A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJE11A
SMAJE11A
Part Number
SMAJE11A
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMA
Data sheet
SMAJE11A.pdf
Delivery Services
SMAJE11A
Comments
    SMAJE11A Specifications
    SeriesSMAJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)12.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp18.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)11V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)22A