SMAJE12AH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJE12AH
SMAJE12AH
Part Number
SMAJE12AH
Description
TVS DIODE 12VWM UNI
Data sheet
SMAJE12AH.pdf
Delivery Services
SMAJE12AH
Comments
    SMAJE12AH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMAJExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)13.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp19.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)12V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)20.1A