SMAJE220A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJE220A
SMAJE220A
Part Number
SMAJE220A
Description
TVS DIODE 220VWM 356VC SMA
Data sheet
SMAJE220A.pdf
Delivery Services
SMAJE220A
Comments
    SMAJE220A Specifications
    SeriesSMAJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)246V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp356V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)220V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.1A