SMAJE22A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJE22A
SMAJE22A
Part Number
SMAJE22A
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMA
Data sheet
SMAJE22A.pdf
Delivery Services
SMAJE22A
Comments
    SMAJE22A Specifications
    SeriesSMAJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)11.3A