SMAJE22CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJE22CAH
SMAJE22CAH
Part Number
SMAJE22CAH
Description
TVS DIODE 22VWM BI
Data sheet
SMAJE22CAH.pdf
Delivery Services
SMAJE22CAH
Comments
    SMAJE22CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMAJExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)11.3A