SMAJE24A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJE24A
SMAJE24A
Part Number
SMAJE24A
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMA
Data sheet
SMAJE24A.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
SMAJE24A
Comments
    SMAJE24A Specifications
    SeriesSMAJE
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)26.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp38.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)10.3A