SMAJE250CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJE250CAH
SMAJE250CAH
Part Number
SMAJE250CAH
Description
TVS DIODE 250VWM BI
Data sheet
SMAJE250CAH.pdf
Delivery Services
SMAJE250CAH
Comments
    SMAJE250CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMAJExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)279V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp405V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)250V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1A