SMAJE36CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJE36CA
SMAJE36CA
Part Number
SMAJE36CA
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMA
Data sheet
SMAJE36CA.pdf
Delivery Services
SMAJE36CA
Comments
    SMAJE36CA Specifications
    SeriesSMAJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)40V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp58.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)36V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)6.9A