SMAJE43AH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJE43AH
SMAJE43AH
Part Number
SMAJE43AH
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC UNI
Data sheet
SMAJE43AH.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
SMAJE43AH
Comments
    SMAJE43AH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMAJExxH
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)47.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp69.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.8A