SMAJE43CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJE43CA
SMAJE43CA
Part Number
SMAJE43CA
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMA
Data sheet
SMAJE43CA.pdf
Delivery Services
SMAJE43CA
Comments
    SMAJE43CA Specifications
    SeriesSMAJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)47.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp69.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.8A