SMAJE440CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJE440CA
SMAJE440CA
Part Number
SMAJE440CA
Description
TVS DIODE 440VWM 713VC SMA
Data sheet
SMAJE440CA.pdf
Delivery Services
SMAJE440CA
Comments
    SMAJE440CA Specifications
    SeriesSMAJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)492V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp713V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)440V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)600mA