SMAJE48CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJE48CA
SMAJE48CA
Part Number
SMAJE48CA
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMA
Data sheet
SMAJE48CA.pdf
Delivery Services
SMAJE48CA
Comments
    SMAJE48CA Specifications
    SeriesSMAJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)53.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp77.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)48V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.2A