SMAJE54CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJE54CAH
SMAJE54CAH
Part Number
SMAJE54CAH
Description
TVS DIODE 54VWM 93.6VC BI
Data sheet
SMAJE54CAH.pdf
Delivery Services
SMAJE54CAH
Comments
    SMAJE54CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMAJExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)60V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp87.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)54V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.6A