SMAJE60CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJE60CAH
SMAJE60CAH
Part Number
SMAJE60CAH
Description
TVS DIODE 60VWM BI
Data sheet
SMAJE60CAH.pdf
Delivery Services
SMAJE60CAH
Comments
    SMAJE60CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMAJExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)66.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp96.8V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)60V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.1A