SMAJE78A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMAJE78A
SMAJE78A
Part Number
SMAJE78A
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC SMA
Data sheet
SMAJE78A.pdf
Delivery Services
SMAJE78A
Comments
    SMAJE78A Specifications
    SeriesSMAJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AC, SMA
    Power - Peak Pulse400W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMA
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)86.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.2A