SMBJ130A-F1-0000HF
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJ130A-F1-0000HF
SMBJ130A-F1-0000HF
Part Number
SMBJ130A-F1-0000HF
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Electronic Technology Co.,Ltd
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AA
Data sheet
SMBJ130A-F1-0000HF.pdf
Delivery Services
SMBJ130A-F1-0000HF
Comments
    SMBJ130A-F1-0000HF Specifications
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AA (SMB)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)144V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp209V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)130V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.87A