SMBJ13CA/TR13
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJ13CA/TR13
SMBJ13CA/TR13
Part Number
SMBJ13CA/TR13
Manufacturer
Yageo
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
Data sheet
SMBJ13CA/TR13.pdf
Delivery Services
SMBJ13CA/TR13
Comments
    SMBJ13CA/TR13 Specifications
    SeriesSMBJ
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AA (SMB)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)14.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp21.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)13V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)28A