SMBJ14CA/TR13
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJ14CA/TR13
SMBJ14CA/TR13
Part Number
SMBJ14CA/TR13
Manufacturer
Yageo
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AA
Data sheet
SMBJ14CA/TR13.pdf
Delivery Services
SMBJ14CA/TR13
Comments
    SMBJ14CA/TR13 Specifications
    SeriesSMBJ
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AA (SMB)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)15.6V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp23.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)14V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)25.9A