SMBJ200CA-F1-0000HF
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJ200CA-F1-0000HF
SMBJ200CA-F1-0000HF
Part Number
SMBJ200CA-F1-0000HF
Description
TVS DIODE 200VWM 324VC DO214AA
Data sheet
SMBJ200CA-F1-0000HF.pdf
Delivery Services
SMBJ200CA-F1-0000HF
Comments
    SMBJ200CA-F1-0000HF Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AA (SMB)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)224V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp324V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)200V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.85A