SMBJ24A-M3/52
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJ24A-M3/52
SMBJ24A-M3/52
Part Number
SMBJ24A-M3/52
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA
Data sheet
SMBJ24A-M3/52.pdf
Delivery Services
SMBJ24A-M3/52
Comments
    SMBJ24A-M3/52 Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)26.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp38.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)15.4A