SMBJ43CA-F1-0000HF
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJ43CA-F1-0000HF
SMBJ43CA-F1-0000HF
Part Number
SMBJ43CA-F1-0000HF
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AA
Data sheet
SMBJ43CA-F1-0000HF.pdf
Delivery Services
SMBJ43CA-F1-0000HF
Comments
    SMBJ43CA-F1-0000HF Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AA (SMB)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)47.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp69.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.65A