SMBJ45A-M3/5B
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJ45A-M3/5B
SMBJ45A-M3/5B
Part Number
SMBJ45A-M3/5B
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AA
Data sheet
SMBJ45A-M3/5B.pdf
Delivery Services
SMBJ45A-M3/5B
Comments
    SMBJ45A-M3/5B Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)50V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp72.7V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.3A