SMBJE110CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJE110CA
SMBJE110CA
Part Number
SMBJE110CA
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC SMB
Data sheet
SMBJE110CA.pdf
Delivery Services
SMBJE110CA
Comments
    SMBJE110CA Specifications
    SeriesSMBJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)122V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp177V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)110V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.4A