SMBJE13CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJE13CA
SMBJE13CA
Part Number
SMBJE13CA
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMB
Data sheet
SMBJE13CA.pdf
Delivery Services
SMBJE13CA
Comments
    SMBJE13CA Specifications
    SeriesSMBJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)14.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp21.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)13V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)27.9A