SMBJE14A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJE14A
SMBJE14A
Part Number
SMBJE14A
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMB
Data sheet
SMBJE14A.pdf
Delivery Services
SMBJE14A
Comments
    SMBJE14A Specifications
    SeriesSMBJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)15.6V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp23.2V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)14V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)25.9A