SMBJE150CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJE150CA
SMBJE150CA
Part Number
SMBJE150CA
Description
TVS DIODE 150VWM 243VC SMB
Data sheet
SMBJE150CA.pdf
Delivery Services
SMBJE150CA
Comments
    SMBJE150CA Specifications
    SeriesSMBJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)167V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp243V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)150V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.5A