SMBJE15CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJE15CAH
SMBJE15CAH
Part Number
SMBJE15CAH
Description
TVS DIODE 15VWM BI
Data sheet
SMBJE15CAH.pdf
Delivery Services
SMBJE15CAH
Comments
    SMBJE15CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMBJExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AA (SMBJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)16.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)24.6A