SMBJE17CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJE17CA
SMBJE17CA
Part Number
SMBJE17CA
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMB
Data sheet
SMBJE17CA.pdf
Delivery Services
SMBJE17CA
Comments
    SMBJE17CA Specifications
    SeriesSMBJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)18.9V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp27.6V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)17V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)21.8A