SMBJE200A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJE200A
SMBJE200A
Part Number
SMBJE200A
Description
TVS DIODE 200VWM 324VC SMB
Data sheet
SMBJE200A.pdf
Delivery Services
SMBJE200A
Comments
    SMBJE200A Specifications
    SeriesSMBJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)224V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp324V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)200V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.9A