SMBJE210CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJE210CA
SMBJE210CA
Part Number
SMBJE210CA
Description
TVS DIODE 210VWM 337VC SMB
Data sheet
SMBJE210CA.pdf
Delivery Services
SMBJE210CA
Comments
    SMBJE210CA Specifications
    SeriesSMBJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)233V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp337V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)210V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.8A