SMBJE220CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJE220CA
SMBJE220CA
Part Number
SMBJE220CA
Description
TVS DIODE 220VWM 356VC SMB
Data sheet
SMBJE220CA.pdf
Delivery Services
SMBJE220CA
Comments
    SMBJE220CA Specifications
    SeriesSMBJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)246V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp356V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)220V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)1.7A