SMBJE24CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJE24CA
SMBJE24CA
Part Number
SMBJE24CA
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMB
Data sheet
SMBJE24CA.pdf
Delivery Services
SMBJE24CA
Comments
    SMBJE24CA Specifications
    SeriesSMBJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)26.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp38.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)15.4A