SMBJE26CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJE26CA
SMBJE26CA
Part Number
SMBJE26CA
Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMB
Data sheet
SMBJE26CA.pdf
Delivery Services
SMBJE26CA
Comments
    SMBJE26CA Specifications
    SeriesSMBJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)28.9V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp42.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)26V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)14.3A