SMBJE28CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJE28CAH
SMBJE28CAH
Part Number
SMBJE28CAH
Description
TVS DIODE 28VWM BI
Data sheet
SMBJE28CAH.pdf
Delivery Services
SMBJE28CAH
Comments
    SMBJE28CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMBJExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AA (SMBJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)31.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)13.2A