SMBJE45CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJE45CA
SMBJE45CA
Part Number
SMBJE45CA
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMB
Data sheet
SMBJE45CA.pdf
Delivery Services
SMBJE45CA
Comments
    SMBJE45CA Specifications
    SeriesSMBJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)50V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp72.7V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)45V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.3A