SMBJE48CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJE48CA
SMBJE48CA
Part Number
SMBJE48CA
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB
Data sheet
SMBJE48CA.pdf
Delivery Services
SMBJE48CA
Comments
    SMBJE48CA Specifications
    SeriesSMBJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)53.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp77.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)48V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)7.8A