SMBJE51CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJE51CA
SMBJE51CA
Part Number
SMBJE51CA
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMB
Data sheet
SMBJE51CA.pdf
Delivery Services
SMBJE51CA
Comments
    SMBJE51CA Specifications
    SeriesSMBJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)56.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp82.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)51V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)7.3A