SMBJE58A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJE58A
SMBJE58A
Part Number
SMBJE58A
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMB
Data sheet
SMBJE58A.pdf
Delivery Services
SMBJE58A
Comments
    SMBJE58A Specifications
    SeriesSMBJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)64.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp93.6V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)58V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)6.4A