SMBJE64CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJE64CA
SMBJE64CA
Part Number
SMBJE64CA
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC SMB
Data sheet
SMBJE64CA.pdf
Delivery Services
SMBJE64CA
Comments
    SMBJE64CA Specifications
    SeriesSMBJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)71.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp103V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)64V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.8A