SMBJE85CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMBJE85CAH
SMBJE85CAH
Part Number
SMBJE85CAH
Description
TVS DIODE 85VWM 137VC BI
Data sheet
SMBJE85CAH.pdf
Delivery Services
SMBJE85CAH
Comments
    SMBJE85CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, SMBJExxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse600W
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AA (SMBJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)94.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp137V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)85V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.4A