SMCJ19CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMCJ19CA
SMCJ19CA
Part Number
SMCJ19CA
Manufacturer
Meritek
Description
TVS DIODE 19VWM 30.8VC
Data sheet
SMCJ19CA.pdf
Delivery Services
SMCJ19CA
Comments
    SMCJ19CA Specifications
    SeriesSMCJ
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB (SMC)
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    Power Line Protection-
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device Package-
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)21.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp30.8V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)19V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)48.73A