SMCJ33CA/TR13
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMCJ33CA/TR13
SMCJ33CA/TR13
Part Number
SMCJ33CA/TR13
Manufacturer
Yageo
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB
Data sheet
SMCJ33CA/TR13.pdf
Delivery Services
SMCJ33CA/TR13
Comments
    SMCJ33CA/TR13 Specifications
    SeriesSMCJ
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AB (SMC)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)36.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp53.3V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)33V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)28.2A