SMCJ64CA-F1-0000HF
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMCJ64CA-F1-0000HF
SMCJ64CA-F1-0000HF
Part Number
SMCJ64CA-F1-0000HF
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Electronic Technology Co.,Ltd
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Data sheet
SMCJ64CA-F1-0000HF.pdf
Delivery Services
SMCJ64CA-F1-0000HF
Comments
    SMCJ64CA-F1-0000HF Specifications
    SeriesSMCJ
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageDO-214AB (SMC)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)71.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp103V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)64V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)14.56A