SMCJE64CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
SMCJE64CA
SMCJE64CA
Part Number
SMCJE64CA
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC SMC
Data sheet
SMCJE64CA.pdf
Delivery Services
SMCJE64CA
Comments
    SMCJE64CA Specifications
    SeriesSMCJE
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AB, SMC
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMC
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)71.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp103V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)64V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)14.6A